Jak urządzić funkcjonalną łazienkę?

Urządzając łazienkę musimy odpowiednio rozmieścić wszystkie sprzęty po to, by korzystanie z jednego urządzenia nie przeszkadzało w korzystaniu z innego. Czasem warto z niektórych elementów zrezygnować, by zagwarantować sobie funkcjonalne pomieszczenie. Sprawdź, w jaki sposób ustawić umywalkę, sedes oraz kabinę prysznicową bądź wannę, by móc z nich wygodnie korzystać.

Jakie sprzęty powinny się jeszcze znaleźć w łazience?

Niezwykle ważne jest rozmieszczenie w łazience umywalki, kabiny prysznicowej czy wanny oraz sedesu. Należy wszystko dokładnie zaplanować. Przy sedesie potrzebujemy miejsca na nogi, przy umywalce na wyciągnięcie ramion, z kolei wchodząc i wychodząc z wanny bądź kabiny prysznicowej potrzebujemy wolnej przestrzeni nad głową. W funkcjonalnej, prawidłowo urządzonej łazience umywalka powinna znajdować się na wysokości około 80 cm od podłogi. Nad umywalką potrzebujemy około 65 cm w linii poziomej, by móc bez żadnego problemu poruszać rękoma w trakcie mycia zębów, twarzy czy golenia. Sedes powinien znajdować się 45 cm od podłogi, a krawędź wanny – na wysokości 55 cm.

Na funkcjonalność łazienki wpływa także umiejscowienie innych niezbędnych sprzętów.

Powinny się w niej znaleźć półki, szafki, dobrze by było, gdybyśmy wygospodarowali miejsce na krzesło. Przy umywalce zamontujmy półkę oraz szafkę, do której będzie można włożyć podręczne artykuły kosmetyczne. Nie zapomnijmy również o wieszaku na ręcznik do rąk. W pobliżu musi znajdować się gniazdko elektryczne, do którego podłączymy suszarkę czy prostownicę. W odpowiedniej odległości od wanny bądź kabiny prysznicowej należy umiejscowić wieszak na ręcznik kąpielowy.

Wewnątrz kabiny bądź nad wanną warto zamontować półkę, na której postawimy szampon czy żel pod prysznic. Ponadto należy tak rozmieścić sprzęty, by drzwi od kabiny prysznicowej nie zderzały się z umywalką. Zwróć również uwagę, czy elementy wyposażenia łazienki nie będą uniemożliwiały otwierania okna, a także czy drzwi szafek nie będą przeszkadzały w czynnościach higienicznych.

Może zainteresują Cię inne artykuły? Zapraszamy

Przygotowanie kompostu w ogrodzie

Zimowa przerwa na budowie – malowanie dachu i elewacji odpada

Wentylacja ściany trójwarstwowej – remont fasady Farby do malowania wnętrz i malowania elewacji

Naprawa rynien, ocieplenie komina, renowacja dachu – przygotowanie do zimy

Remont dachu -pomoże taśma dekarska

Radio do łazienki – malowanie dachów to nie wszystko

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania domu

Pielęgnacja zieleni a praca na wysokości

Zapraszam do zakładki Blog malowania dachów w której znajdziesz artykuły związane z pracami wysokościowymi i nie tylko. Interesuje Cię malowanie elewacji zewnętrznej Nowy Targ, Bukowno, Krzeszowice, Malowanie dachu Sucha Beskidzka, Chełmek, Wolbrom, Malowanie dachów Szczucin, Oświęcim a to zapraszam na naszą stronę internetową o malowaniu dachów

Renowacja dachu

No Slide Found In Slider.