Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź drogą elektroniczną. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu , 24 h na dobę. Odpowiemy z przyjemnością na wszelkie pytania, rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Bardzo chętnie podpowiemy, poradzimy, pomożemy.


Adres

Firma Budowlano-Usługowa
Lubień 697
32-433 Lubień


Telefon

Bartłomiej Talaga 500 350 223
Mariusz Sobczak 604 17 44 11


Email

biuro@malowanie-dachow.pl


Godziny Pracy

Poniedziałek – Sobota 7:00-18:00

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zapraszamy na nasze pozostałe strony internetowe na których prezentujemy zagadnienia którym również poświęcamy dużo czasu. Jeśli interesuje Cię wynajem podnośnika koszowego to koniecznie musisz wejść na http://www.podnosniki-malopolska.pl Od kilku lat serwujemy również usługę polegającą na ocieplaniu poddaszy pianką poliuretanową. Jeśli interesuje Cie to zagadnienie to zapraszamy na http://www.profesjonalne-pianowanie.pl . Ocieplanie poddaszy, izolacje dachów płaskich, izolacje fundamentów, ocieplanie ścian. Zapraszamy

 

Malowanie dachu – czy to opłacalna inwestycja?

Czy lepiej zainwestować w malowanie dachu czy w jego wymianę?Po latach nic nie wygląda tak pięknie jak w momencie gdy powstawało, co bardzo dobrze widać patrząc na dachy domów. Czy trzeba wymieniać poszycie dachu aby uzyskać jego piękny wygląd? Absolutnie nie, wystarczy skorzystać z możliwości jakie daje malowanie dachów. Taki zabieg nie tylko przywraca piękny wygląd dachu, ale pozwala także na zmianę jego koloru. Ponadto produkowane dzisiaj do tego celu farby pozwalają na skuteczne zabezpieczenie dachów przed ich niszczeniem.

Jaki kolor na dach?

Dobór właściwego koloru do pomalowania dachu to kwestia istotna, ale jak się okazuje, dość trudna dla wielu osób. Czy zastosować kolor zbliżony do pierwotnego, czy dopasować się do otoczenia ? Pod uwagę z pewnością należy brać wiele czynników. Elementy takie jak kolorystyka elewacji czy ram okiennych na pewno muszą być uwzględnione przy doborze farby. Warto także spojrzeć na otoczenie domu. Jeżeli bowiem w okolicy większość domów ma dachy w kolorze brązu, może się okazać, iż decyzja o pomalowaniu dachu na czerwony kolor sprawi, że bardzo będzie się wyróżniał. W szerokiej palecie barw z pewnością każdy znajdzie idealną dla siebie i pasującą do jego dachu. Lepiej na pewno decydować się na barwy potocznie zwane neutralnymi, czyli odcienie szarości, brązu i czerwieni, niż na jaskrawe kolory, które mogą oszpecić budynek, zamiast dodać mu uroku. Gdy już odpowiedni kolor zostanie wybrany, należy zdecydować, kto wykona takie prace. Oczywiście można zabrać się za to samodzielnie, jednakże niesie to za sobą spore ryzyko. Przede wszystkim bezpieczeństwo – dach to jednak konieczność pracy na wysokościach, bez odpowiedniej wiedzy i właściwego sprzętu można narazić się na utratę zdrowia a nawet życia. Poza tym, aby efekt, czyli piękny kolor dachu zachował się na długi czas, prace powinny być odpowiednio przeprowadzone – mowa tutaj na przykład o dokładnym myciu i odtłuszczaniu dachu. Zdecydowanie lepiej więc zlecić wykonanie takich prac profesjonalistom, posiadającym nie tylko odpowiednią wiedzę, ale także właściwy sprzęt. Dają one zazwyczaj gwarancję na realizowane przez siebie usługi, a czas wykonywania prac jest o wiele krótszy niż w przypadku samodzielnego ich wykonywania.