Prace arborystyczne;  pielęgnacja zieleni jako prace na wysokości

Dbanie o przydomowe ogrody to rzecz łatwa i prosta. Dla wielu także sposób na relaks i odprężenie. Koszenie trawy, grabienie liści czy przycinanie dzikich gałązek na owocowych drzewkach to rzecz łatwa. W przypadku drzew, które rosną w parkach, przy drogach lub w okolicach zabudowań sprawa ich przycinania, czy w koniecznych przypadkach wycinania jest już zagadnieniem trudnym i wymagającym odpowiednich umiejętności, doświadczenia oraz zaplecza techniczno-logistycznego.

Wycinanie drzew wymaga specjalnych zezwoleń. Są uzasadnione przypadki w których trzeba wyciąć lub przyciąć drzewa rosnące od kilkudziesięciu. Najczęściej są one wkomponowane w okolice, w bliskim sąsiedztwie budynków mieszkalnych, jego gałęzie są splecione z liniami wysokiego napięcia lub innymi przewodami sieciowymi. Nieodpowiedzialne podejście do zadania może mieć katastrofalne skutki. W przypadku usuwania lub pielęgnowania drzew w miastach, parkach lub okolicach domostw trzeba zastosować jedną z specjalnych metod wycinki. W zależności od warunków, możliwości podjazdy podnośnikiem koszowym specjaliści wykorzystują odpowiednie technik.

 Profilaktyka tańsza od leczenia

 

malowanie elewacji
Przycinka drzew na wysokości

W temacie zrządzania zielenią ważna jest prewencja. Zamiast usuwać skutki wichur i burz lepiej jest stosować wycinki sanitarne obumarłych konarów lub techniczne cięcia tych części korony drzew, które zagrażają linią energetycznym. Najpopularniejszą metodą wycinania drzew jest ich obalanie, jednak nie zawsze jest odpowiednia przestrzeń do wykonania takiego zadania. Znacznie częstszymi rozwiązaniem w przypadku drzew rosnących na terenie miast i przy drogach jest ich przycinanie z podnośników koszowych. W przypadkach, gdy korona jest tak bujna, że nie ma możliwości podejścia, należy zastosować alpinistyczne rozwiązanie. konary i gałęzie są stopniowo odcinane, aż do uzyskania gołego konara, który na końcu jest odcinany.

Praca przy wycince drzew to nie tylko ich usuwanie, ale i pozostawienie terenu robót w należytej czystości. Jak w przypadku każdej pracy na wysokości najważniejsza kwestia jest zachowanie ostrożności i zapewnienie bezpieczeństwa zarówno osobom pracującym na wysokości, jak i osobom mogącym się znaleźć w zasięgu tych prac.

Bardzo wiele treści dotyczących malowania dachów , malowania dachówek betonowych czy ceramicznych, wynajmu zwyżek na przyczepie, ocieplania poddaszy pianką poliuretanową, malowania elewacji, ocieplania fasad znajdziecie Państwo w zakładce BLOG oraz poniżej:

ogrzewanie domu – zmniejszenie kosztów

Bezpieczeństwo przy malowaniu dachów

Malowanie fasady domu Jak pomalować elewację

http://www.malowanie-dachow.pl/wymiana-dachu-a-moze-malowanie-dachu/

http://www.malowanie-dachow.pl/malowanie-dachu-domu/

Zapraszamy do korzystania z naszych usług. Malowanie dachów W Rabce, Malowanie dachu w Limanowej czy też Malowanie dachówki w Bochni bądź Mycie dachówki ceramicznej Nowy Sącz to dla nas pestka.

Renowacja dachu