Jak pomalować elewację – czyli słów parę o malowaniu dachów

Odnowiona „wizytówka domu”? Z nami – to możliwe!

Osoby spoglądające na ściany swojego domu bardzo często zastanawiały się nad tym : „jak pomalować elewację„.Elewacja naszych domów do jeden z kluczowych elementów, jakie decydują o jego ocenie. Popularna maksyma „nie ocenia książki po okładce” zdaje się tracić tu na znaczeniu. Jednak dla nas – to nie problem, rzeczy niemożliwe przecież nie istnieją.

Jak pomalować elewację, Jaki kolor wybrać?

To jedno z fundamentalnych pytań, na jakie powinniśmy znaleźć odpowiedź, jeszcze przed wdrażaniem naszych planów w życie. Zatem jak pomalować elewację? Wbrew pozorom dobór koloru to kwestia ważna, nie tylko dla tych, którzy poczucie estetyki i wysublimowany gust stawiają ponad funkcjonalność i solidność wykonania. Dla nas wszystkie te dylematy są równie ważne, dlatego też z naszą pomocą gwarantujemy Ci idealne połączenie – profesjonalizmu i atrakcyjności.
Przy doborze odpowiedniego koloru elewacji, wbrew wszelkim pozorom nie powinny kierować nami wyłącznie nasze osobiste preferencje estetyki. Warto, mimo wszystko wziąć pod rozwagę wygląd otaczającej nas okolicy, przeważających w niej konwencji budowlanych oraz kolorystyki sąsiednich budynków. Nie oznacza to oczywiście dostosowywania się do innych. Ostatecznie wybór i tak – należy do Ciebie.

jak pomalować elewację
Jak pomalować elewację

Istotna jest również kwestia dotycząca nasłonecznienia. Zastosowanie farby w ciemnej tonacji lub o intensywnej barwie, które z natury odznaczają się wysokim wchłanianiem światła, na dość dużej powierzchni ścian, może przyczynić się szybkiemu nagrzewaniu się budynku, a co z tym związane osłabić komfort mieszkania. Nie podlega, zatem wątpliwości fakt, iż modelowym i optymalnym wyborem będą farby w jasnych, pastelowych odcieniach, które efektywnie odbijają promienie słoneczne, a ponad to sprawiają, że cała bryła budynku wydaje się wizualnie większa. Jeśli jednak zdecydowanie jesteś zwolennikiem barw ciemniejszych i wyrazistych nie rezygnuj z zastosowania ich w kolorystyce Twojej elewacji. Doskonale sprawdzają się one przy malowaniu wnęk okiennych, gzymsów i mało widocznych, niemniej jednak, tak samo ważnych detali, które dzięki temu mogą zostać wyakcentowane i podkreślone.

Warte uwagi zdają się także warunki, w jakich podejmujemy się dobierania idealnego koloru, jak np. najkorzystniejsze światło dzienne. Iluzyjne zdaje się przekonanie, że ta sama barwa w świetle sztucznym oraz świetle słonecznym będzie prezentować się całkiem podobnie. Oczywiście nie zapominajmy też o tym, że wzorniki, jakie udostępniają nam przeróżne centra mogą nie prezentować w pełni kolorów, takimi, jakimi będą w rzeczywistości. Dobrym rozwiązaniem jest, zatem wcześniejsze przetestowanie go na niewielkiej powierzchni. Dzięki temu stworzymy egzemplifikacyjną próbę zyskania przekonania, że wybrany przez nas kolor, wraz z uwzględnieniem struktury tynku, bryły budynku oraz nasłonecznienia jest kolorem idealnym.

Marzysz o nowym kolorze swoich „czterech kątów”? Nie za bardzo wiesz jak pomalować elewację? Wybierz profesjonalną firmę malującą elewacje!

Jeśli teraz, tylko utwierdziłeś się w przekonaniu, że malowanie elewacji to naprawdę świetne rozwiązanie – skorzystaj z usługi oferowanej przez naszą firmę. Gwarantujemy Ci najwyższy profesjonalizm, wywiązanie się z wszelkich ustaleń, produkty najwyższej, jakości, atrakcyjne ceny i fachową, miłą obsługę.

Zapraszam do lektury innych artykułów:

Malowanie dachów blog

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania domu

BHP przy malowaniu dachów

Malowanie fasady domu

http://www.malowanie-dachow.pl/wymiana-dachu-a-moze-malowanie-dachu/

http://www.malowanie-dachow.pl/ocieplanie-poddasza-pianka-poliuretanowa/

http://www.malowanie-dachow.pl/malowanie-dachu-etapach/

http://www.malowanie-dachow.pl/malowanie-wnetrz-malowanie-scian/

 

Jeśli chodzi o malowanie elewacji to obsługujemy wiele miejscowości powiatu Myślenickiego np. Myślenice, Pcim, Wiśniowa, Droginia, Jawornik. Jeśli chodzi o malowanie dachów to Lubień, Jordanów, Kraków, Nowy Targ, Rabka oraz wiele innych. Zapraszamy serdecznie do malowania dachów z naszą firmą.