Malowanie dachu w etapach

by MariuszBez kategorii0

Malowanie dachu w etapach

Proces malowania dachu można podzielić w zasadzie na 4 etapy. Nie można pominąć żadnego z nich, gdyż tylko dokładne i staranne wykonanie wszystkim daje pewność odpowiedniego wykonania pracy.

Po pierwsze czyszczenie dachu

Dokładne oczyszczenie dachu to niezwykle ważna czynność. W tym etapie usuwa się wszelkie zanieczyszczenia znajdujące się na powierzchni dachu, jak brud czy nawet niewielkie, luźne ogniska rdzy. Aby proces czyszczenia dał zadowalające efekty, wykorzystuje się do tego celu myjki wysokociśnieniowe. Ciśnienie 300 bar pozwala na usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, również ze znajdujących się na dachu zakamarków. W połączeniu z odpowiednimi środkami myjącymi prace te przebiegają niezwykle szybko i przede wszystkim dają zamierzony efekt.

Krok drugi – odtłuszczanie dachu

Kolejnym, tak samo istotnym etapem jest odtłuszczenie dachu. Powstawanie tłustego nalotu jest wynikiem działania warunków atmosferycznych. Pozostawienie go na dachu spowodować może problemy z odpowiednim przyleganiem warstwy farby, dlatego bezwzględnie należy się go pozbyć. Skuteczne odtłuszczanie jest możliwe dzięki zastosowaniu wysokiej jakości środków chemicznych. Są one starannie rozpylane na całej powierzchni dachu. Tutaj dokładność musi być bardzo duża, nie można pominąć żadnego fragmentu dachu. Po rozpyleniu preparat pozostawiany jest na krótki czas a następnie zmywany.

Krok trzeci – przegląd dachu i usunięcie rdzy

Po dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu dachu przychodzi kolej na jego przegląd. Widać wtedy dokładnie ewentualne usterki jak również ogniska rdzy, które mogą powstawać z czasem. Dobrze jest usunąć wszystkie usterki, aby nie trzeba było tego robić w krótkim czasie po pomalowaniu dachów. Wtedy bowiem w przypadku konieczności wymiany niektórych elementów mogą się one znacznie odróżniać kolorystycznie od pozostałej powierzchni pomalowanego dachu. Ewentualne wykryte ogniska rdzy usuwa się, wykorzystując do tego celu szlifierki mechaniczne i szczotki druciane, w zależności od ich wielkości.

Krok czwarty – końcowy czyli malowanie dachu

Ostatnim etapem malowania dachu jest naniesienie farby. Wykorzystanie do tego celu agregatów gwarantuje uzyskanie jednolitej powierzchni na całym dachu. Ponieważ farba ma spełniać także rolę ochronną, nakłada się dwie jej warstwy co zapewnia uzyskanie odpowiedniej powłoki. Ponadto na pewno także kolor jest wtedy znacznie intensywniejszy.

 

Po więcej informacji zapraszamy na nasze podstrony. Znajdziesz tam wiele informacji dotyczaczących renowacji pokryć dachowych, wynajmu podnośników, ocieplania poddaszy pianką poliuretanową czy wymiany rynien ocynkowanych:

http://www.malowanie-dachow.pl/malowanie-wnetrz-domu/

http://www.malowanie-dachow.pl/nowy-dach-jedynie-pomalowany/

http://www.malowanie-dachow.pl/prace-na-dachu/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *