Malowanie fasady domu – to nie taka „wielka sprawa”

Malowanie fasady domu to wbrew pozorom bardzo łatwa zadanie. W zależności od rodzaju budynku i możliwości można odświeżyć swój dom własnoręcznie. Domek jednorodzinny lub parterówka nie będzie wyzwaniem dla żadnego pana „złotej raczki”. Oczywiści wszystko zależy tez od umiejętności i posiadanego sprzętu. Jeśli natomiast nie czujemy się na silach lub nie dysponujemy odpowiednim zapleczem sprzętowym temat odświeżenia elewacji na naszym domu można zlecić zawodowcom.

Malowanie fasady – materiały do malowania ścian

P

malowanie fasady Kraków
Malowanie fasad Myślenice

rzy malowaniu fasad budynków najważniejsze to postępowanie według odpowiedniej procedury. Przede wszystkim należy wybrać odpowiednią farbę, zarówno pod względem kolory, jak i parametrów. Farba wybierana na elewacje musi odporna na działanie warunków atmosferycznych oraz promieniowanie UV. Ważne tez jest używanie odpowiednich akcesoriów: wałków z odpowiednim włosiem (najlepiej naturalnym), teleskopowych przedłużek i wałków lub pędzli do malowania narożników.

Malowanie fasady domu – czy istnieją jakieś sposoby na piękny wygląd ścian

Mimo użycia najlepszych farb i akcesoriów, bez zachowania zasady malowania „mokrego na mokre” efekt pracy może być mało zadowalający. Malowanie warstwami (np. dolnej części budynku, a później domalowywanie górnego obszaru) powoduje powstawanie mało atrakcyjnie wyglądających smug. Przyczyna takiego efektu jest używanie za niskich i za krótkich rusztowań. Podczas malowania ważne jest, aby pokrywać farbą całą powierzchnie progresywnie: pas za pasem. Przy użyciu nieodpowiedniego rusztowania lub podwyższenia dużo czasu zajmuje jego demontaż i ponowny montaż w nowym miejscu. Podczas tych zbędnych operacji pomalowana scania wysycha, a kolejna świeża warstwa będzie się wyraźnie odcinała. Najlepszym rozwiązaniem jest pokrycie całej ściany przy jednym cyklu.

Malowanie elewacji – porządek przy malowaniu ścian to podstawa

Stanowisko pracy przy malowaniu elewacji powinno być tak zorganizowane, aby jak najpłynniej przeprowadzić proces pokrywania ściany farbą. Ważne, aby unikać przestojów. Dobre przygotowanie się do tego zadania gwarantuje sprawne malowanie i zadowolenie z jego efektów. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie tak przeprowadzić malowania, lepiej zwrócić się o pomoc do specjalistów.

Zapraszamy do naszych innych artykułów:

Zmniejszenie kosztów ogrzewania mieszkania

http://www.malowanie-dachow.pl/pielegnacja-zieleni-jako-prace-na-wysokosci/

http://www.malowanie-dachow.pl/jak-pomalowac-elewacje/  <— jak się maluje elewację

http://www.malowanie-dachow.pl/wymiana-dachu-a-moze-malowanie-dachu/  <— wymiana dachu czy malowanie dachu

http://www.malowanie-dachow.pl/ocieplanie-poddasza-pianka-poliuretanowa/  <— ocieplanie poddasza pianką PUR

http://www.malowanie-dachow.pl/malowanie-dachu-etapach/     <—-  Etapy malowania dachów

 

Jeśli interesuje Cię malowanie dachu w Małopolsce ( Sucha Beskidzka, Wadowice, Kraków, Limanowa) lub też wynajem podnośnika koszowego w Krakowie zapraszam do kontaktu.