W jaki sposób ozdobić ścianę przy malowaniu wnętrza?

Czasem wystarczy niewielka zmiana w pomieszczeniu, by poczuć się w nim lepiej. Szablony malarskie oraz naklejki ścienne to łatwy sposób na dekorację wnętrza. By stworzyć na ścianie dekoracyjny oraz efektowny wzór, wcale nie musisz być wyjątkowo uzdolniony artystycznie.

Wybierz wzór

Jeżeli podejmiemy już decyzję o ozdobieniu ściany, warto w następnej kolejności zastanowić się nad wyborem interesującego i odpowiedniego dla nas wzoru. Wzory w dużych rozmiarach oraz żywych, intensywnych kolorach będą dominowały w pomieszczeniu, dlatego też warto umieścić je na ścianie głównej. Z kolei delikatne motywy roślinne to idealny wybór do salonu bądź sypialni, jednak pamiętajmy, iż muszą one stanowić integralny element wyposażenia wnętrza. W pokoju nastolatka świetnym wyborem będą wizerunki idoli sportowych czy postaci z komiksów bądź kreskówek, a w pokoju małego dziecka, postacie z ulubionych bajek.

Szablony ścienne

Do udekorowania ściany można wykorzystać szablony malarskie. Pomimo tego, iż ich wykonanie wymaga nieco czasu, wysiłku i staranności, efekty z pewnością będą zadowalające. Przed rozpoczęciem pracy należy rozłożyć szablon na podłodze i dokładnie go rozprostować, by pozbyć się wszelkich odkształceń. Następnie przyklejamy szablon do ściany za pomocą taśmy malarskiej bądź specjalnego kleju w sprayu, dzięki czemu nie będzie się przesuwał. Najlepiej wypełniać szablon za pomocą gąbki zanurzonej w farbie, którą należy ostrożnie dociskać do powierzchni ściany. Starajmy się nie rozcierać farby, bowiem może to przyczynić się do zaciekania jej pod szablon, a w konsekwencji do rozmazania wzoru. Wypełniony szablon pozostawiamy do wyschnięcia, po czym bardzo ostrożnie odklejamy od ściany. Jeżeli powstały jakieś niedociągnięcia, najlepiej poprawić je pędzelkiem. Jeżeli chcemy uzyskać wypukły wzór, zamiast standardowej farby, możemy użyć masy gipsowej z pigmentem bądź masy reliefowej.

Naklejki na ścianę

Innym sposobem na ozdobienie ściany, znacznie łatwiejszym i mniej pracochłonnym jest przyklejenie naklejki na ścianę. Wystarczy tylko odkleić papier podkładowy, przyłożyć naklejkę do powierzchni ściany i mocno docisnąć wzór za pomocą miękkiej szmatki. Papier podkładowy najlepiej usunąć na płaskim podłożu, np. na stole czy podłodze. Tak przygotowaną folię transportową z ozdobą przykładamy do ściany i przyklejamy, rozpoczynając od jej górnych krawędzi, po czym miękką szmatką dociskamy wzór, usuwając powstałe pęcherzyki powietrza. Na koniec pozbywamy się folii i możemy cieszyć się gotową dekoracją.

 

Może zainteresują Cię inne artykuły? Zapraszamy

zabezpieczenie roślin na zimę. Malowanie dachów to nie wszystko

Przygotowanie kompostu w ogrodzie

Jak urządzić łazienkę? Malowanie wnętrz jest bardzo ważne

Zimowa przerwa na budowie – malowanie dachu i elewacji odpada

Wentylacja ściany trójwarstwowej – remont fasady

 

Malowanie dachów Mszana Dolna, Krzyszkowice, Skawina, Malowanie elewacji  Żabno, Skała, Malowanie fasady Alwernia, Bobowa, Malowanie fasady Ciężkowice, Limanowa, Malowanie wnętrz Zator, Gorlice, Bochnia, Malowanie , Zakopane, Ludźmierz, Nowy Targ, Krościenko, Malowanie dachów  Skawina to nie jedyna nasza propozycja dla Państwa. Wykonujemy szereg innych usług. Np.:

Montaż rynien Jordanów, wymiana haków, montaż śniegołapów Sucha beskidzka, odśnieżanie dachów Maków Podhalański , Malowanie dachów Tokarnia, Osielec , montaż okien dachowych, wynajem podnośnika koszowego, montaż odstraszaczy ptaków .

Zapraszamy do kontaktu

 

Renowacja dachu